דברי רה"מ נתניהו בטקס חתימת הסכם גג - מחיר למשתכן בעיר אילת

netanyahu DSC 0175אנחנו היום חונכים הסדר שיאפשר את ההכפלה של האוכלוסייה ואנחנו רוצים תעסוקה. אנחנו נותנים את הדירות, נותנים את בתי המלון, אבל אנחנו רוצים גם לייצר את עוגני התעסוקה. לכן, תיירות, חקלאות ימית.

אני הולך לדבר על אילת בעוד שבועיים בסין. אני הולך לדבר על אילת בסין עם נשיא סין. הוא הזמין אותי, אז יש לנו כמה נושאים לדבר עליהם. אחד מהם זה אילת, למה? כי אנחנו רוצים גם להפוך את אילת למוקד של תעבורה עולמית.

אנחנו רוצים שיביאו סחורות לנמל אילת. אנחנו מדברים על זה, זה חזון שאני מטפח הרבה זמן. אנחנו רוצים לחבר את זה עם עורקי תחבורה לאשדוד ולאפשר מוצא, או הייתי אומר, מעבר נוסף לסחורות מאסיה לאירופה ואילת היא המקום. אילת ואשדוד, אני חייב להגיד, גם אשדוד.

צריכים לחבר ביניהן. אנחנו בודקים את זה, כפי שאתם יודעים. עכשיו, לצורך העניין, אלה שלושה דברים גדולים.

אנחנו פותחים כאן שדה תעופה.

איזו הזדמנות אדירה, שכל העולם יגיע הנה.

שדה תעופה, זה דבר גדול מאוד. ודבר נוסף, אמרתי לפעמים דברים רעים מביאים לדברים טובים. אתה הזכרת את הביקור הזה שקיימנו כאן, זוכרים את זה? באו אליי תושבי אילת, ובכו. אני זוכר את האישה הזאת שבכתה, והיא אמרה, "אדוני רה"מ, תציל אותנו. תציל אותנו, אנחנו נשטפים. ויש פה פשיעה ויש פה דברים איומים".

היא דיברה על הבת שלה, ואני חשבתי, "זה מוכרח להסתיים".

ומה שעשינו, זה באמת שבנינו את הגדר הזו, קודם כל חסמנו את הדבר הזה. הבעיה הזאת, הלכה למעשה נפתרה באילת. עכשיו, זו בעיה אחת, יש גם בעיות אחרות מעת לעת. גם בזה אנחנו נחושים לטפל.

 

 

 

 

 

 

צילום: עדי ברוך