דברי רה"מ נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד 9.7.18בנימין נתניהו - האתר הרשמי

שלום לכם, אני בא עכשיו מישיבה בוועדה של יואב קיש, העברנו את הרפורמה על רישוי עסקים.זו בשורה ענקית לכל העסקים הקטנים בשראל, מקבלים רישיונות אוטומטיים דרך האינטרנט, במקום שהם ירוצו אחרי הפקידים, הפקידים ירוצו אחריהם, או לפחות ישרתו אותם. ככה זה צריך להיות בכלכלה חופשית. שינוי עצום.

לגבי עזה - אני אמרתי לכם כבר מזמן שאני לא מתכוון לפרסם מראש את כל הצעדים שאנחנו עושים או מתכננים. אבל בעצה אחת עם שר הביטחון אנחנו נכביד את ידינו על שלטון החמאס ברצועת עזה - מיידית. בצעד משמעותי אנחנו נסגור היום את מעבר כרם שלום. יהיו צעדים נוספים ואני לא מפרט אותם".

בצפון - אנחנו שומרים על מדינת ישראל מהאיומים בצפון, אתם יודעים את זה. אבל יש גם איומים נוספים בצפון, איומים של הטבע, של רעידות אדמה. אנחנו מכינים יחד עם שר האוצר ועם שר הביטחון חבילה של תוכנית רב שנתית, רבת משאבים, לטפל בשאלת רעידות האדמה. כבר נעשה מעשה חשוב עם תמ״א 38 אבל יש צורך כמובן בצעדים נוספים. זה עולה הרבה מאוד כסף, צריך לפרוס את זה על שנים, אבל זה יובא לקבינט בימים הקרובים.

דבר אחרון - כל הצעדים הללו וצעדים רבים נוספים שאני לא מפרט כאן, בכלכלה, בדיפלומטיה, בביטחון, במודיעין, באנרגיה, בכל התחומים שהחברים כאן עוסקים בהם, כל הצעדים האלה נושאים פירות.

ואנחנו התבשרנו שישראל דורגה רק בימים האחרונים כמדינה השמינית החזקה ביותר בעולם, אחרי ארה״ב, רוסיה, סין, יפן. למרות שאנחנו מהווים שבריר של אחוז מחלק מהמדינות הללו, בסדר גודל אוכלוסייה יותר קטנה מכל האחרים, אנחנו נמצאים שם בזכות אזרחי ישראל, בזכות המדינאות, איך הם אומרים: ״לישראל יש נוכחות על הבמה העולמית״. הנוכחות הזאת תבוא לידי ביטוי מחרתיים כשאפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כדי לדון איתו באינטרסים המשותפים של שתי המדינות והאינטרסים הללו, היחסים האלה באים לידי ביטוי בקשר ההדוק כמובן עם נשיא ארה״ב טראמפ ועם מנהיגים אחרים.

אבל בסופו של דבר העוצמה של מדינת ישראל באה כתוצאה מהכישרונות והמחוייבות והיזמות והאמונה של אזרחי ישראל. אז תודה לעם הנפלא שלנו - הוא מיוצג פה היטב.